כמה מחשבות על Allot

הסקירה הבאה הופיעה במכתב חודש יוני של אנפה קפיטל, שותפות ההשקעות אותה אני מנהל:

אלוט (שווי שוק 1.261 מיליארד ₪), חברה דואלית נסחרת גם בנסדא"ק תחת הסימול – ALLT
אלוט היא חברת טכנולוגיה ותיקה אשר פועלת מהוד השרון, זהו רעיון אשר משלב עסק ליבה יציב וצומח לצד פיתוח תחום פעילות חדש אשר אם יניב הישגים ייצור ערך רב.

אלוט מחזיקה בשליש משוק ה-Deep packet inspection) DPI) העולמי, במהות פיתוח מערכות חומרה ותוכנה אשר מיועדות לחברות תקשורת כגון חברות סלולר, המערכות מסייעות לנהל את רשתות התקשורת בצורה יעילה, אלוט מסייעת לחברות התקשורת לדעת נתוני שימוש גאוגרפיים, באילו אפליקציות הלקוחות משתמשים, רוחב הפס הנדרש ועוד. זהו שוק נישתי בגודל של כ-300 מיליון דולר לשנה אשר פועלים בו שני שחקנים בלבד. זהו תחום מאוד יציב אשר צפוי לצמוח באחוז חד ספרתי לשנה, מערכת הקשרים עם הלקוחות מאוד "דביקה", מרגע שחברת תקשורת עובדת עם אלוט, אלוט מקבלת גישה למערכות הליבה של הלקוח, אחת המשמעויות היא שעבור הלקוח להחליף את אלוט זה כאב ראש לא קטן.

החל מ-2017 אלוט החלה לפתח ולקדם פתרון סייבר אשר מיועד ללקוחות הקצה של חברות התקשורת, הרעיון הוא להציע הצעה הוליסטית להגנת סייבר לכל מכשיר אשר מחובר לאינטרנט, מכשירי טלפון חכמים, מחשבים ניידים ונייחים, מכשירי "בית חכם" ועוד, ערוץ ההפצה הוא חברות התקשורת כאשר אלוט וחברת התקשורת חולקות את ההכנסה מהשירות. המטרה היא להגיע תוך מספר שנים להכנסות בהיקף של 100 מיליון דולר ממנויים לשירות SAAS זה.

ניתן לטעון כי אלוט, אשר נסחרת בנסדא"ק בשווי שוק של 363 מיליון דולר, נסחרת בשווי הוגן לעסק הליבה שלה (אשר מגיע נטול חוב ועם מעל 100 מיליון דולר במאזן). הישג בקידום פתרון הסייבר ייצור ערך רב, פתרונות תוכנה מבוססי מנויים מציגים רווחיות גבוהה ועל כן מתומחרים בשוק במכפילים גבוהים למכירות שלהן. הכנסה של 100 מיליון דולר ממנויי שירות סייבר במכפיל 5 משמעה שווי של חצי מיליארד דולר, שווי גבוה משווי השוק הנוכחי של אלוט.

אם אסטרטגיית הסייבר לא תניב פירות, עדיין יש לנו מרווח בטחון בעסק הליבה אשר צפוי לחוות מספר שנים טובות עקב מעבר חברות סלולר לתקני 5G. בקיצור, זהו מצב הטלת מטבע במסגרתו "ראש הרווחתי הרבה מאוד, פלי לא הפסדתי הרבה" קלאסי, האסימטריה הזו הופכת את אלוט לרעיון השקעה מעניין לדעתי.

גילוי נאות: לקרן אנפה קפיטל בניהולי יש החזקה במניות אלוט, אנו עלולים למכור מבלי להודיע בבלוג בכל רגע נתון, כל הכתוב פה אינו בגדר המלצה, על הקורא להניח כי כל מה שנכתב, נכתב מפוזיציה. אינני ערב לדיוק בפרטים והמידע המוצג, אם מצאתם טעות בכתוב אתם יותר ממוזמנים להאיר את עיני, לפני כל החלטת השקעה בשוק הון על המשקיע לבצע בדיקה עצמאית מעמיקה ו\או לקבל ייעוץ רלוונטי. נא לקרוא את הפטור מאחריות.

מדיניות תגובות: אני מתעקש להקפיד בבלוג על תרבות דיון מכבדת ובוגרת, תגובות תוקפניות, מתלהמות וכן הצעות שיווקיות מכל סוג שהוא לא יאושרו.

התגובות סגורות