להרוויח פי מאה על ההשקעה- הרצאה של מוניש פבראי

בשבוע האחרון מוניש פבראי מארח לי חברה כל פעם שאני בנסיעה או כשיש לי כמה דקות פנויות לשים אוזניות.
מוניש נתן בתחילת נובמבר השנה הרצאה במסגרת קורס בשם " Applied Fundamental Analysis & Worldly Value investing" הניתן בבוסטון קולג', נושא ההרצאה הוא  "BAGGERS 100" והכוונה היא לרעיונות השקעה אשר עלו פי 100 בערכם.

ראשית מאוד מעניין ללמוד כי למוניש היו בשנים הראשונות לפעילותו שתי השקעות אשר עלו בערכן פי 100 ולפחות אחת מהן הייתה פוזיציה בגודל 10% מהתיק ועל כן הייתה לה השפעה רבה על הונו האישי או כמו שהוא מציין בהרצאה "one hundred baggers are very good for your health ".

שנית, במסגרת הכנת ההרצאה מוניש חזר למספר השקעות היסטוריות אשר ביצע וגילה כי מעבר לאותן שתי השקעות מאוד מוצלחות לאורך השנים היו לו עוד מספר השקעות אשר הוא מכר כאשר הכפילו או שילשו את ערכם ובפועל החברות הללו עלו בערכן בעשרות מונים ובמספר מקרים פי 100 ואף יותר ואם היה ממתין עם המכירה הוא היה מגיע לתוצאות מדהימות בהשקעות הללו.
למעשה ההרצאה מנסה לענות על השאלה כיצד ניתן לבנות מסגרת חשיבה ( "Frame work" ) אשר יכולה לסייע לנו לאתר השקעות עם פוטנציאל להניב תשואות של אלפי אחוזים ולא לצאת מהן כאשר הכפלנו או שילשנו את ההון המושקע.
מוניש מגיע למסקנה כי קיימות חמש קטגוריות השקעה אשר בהן יש בהם פוטנציאל לתשואות מאוד גבוהות (ועל מנת לדעת מה הן פשוט צריך להקשיב להרצאה).
בדרך מוניש סוקר השקעות היסטוריות אשר ביצע בתיקו האישי וכן בקרן אותה הוא מנהל, הסקירה כוללת כמות מדהימה של חכמת השקעות ומידע על השקעה בענפים ותעשיות שונות והכל בצורה קולחת, פרקטית, משעשעת וחכמה.
מי שעוקב אחרי תיק ההשקעות של Pabrai Funds של מוניש יודע כי חלק גדול מהתיק (כ 60% מנכסי הלונג בארה"ב) מרוכזים בתעשיית הרכב האמריקאית, מוניש בעצם טוען כי השוק אינו מבין את התעשייה והכוחות הכלכליים הפועלים בה לאחר המשבר של 2008 ומתמחר אותה באופן שגוי, מוניש נותן סקירה מעולה של תזת ההשקעה שלו בפיאט קרייזלר וב GM (פיאט בערך בדקה ה 50 ו GM באזור 02:20).
בקיצור- אני ממליץ לפנות שעתיים+ בסופ"ש ולאחר מכן לשמוע עוד מספר פעמים קטעים נבחרים.

 

 

2 תגובות

  1. תודה על השיתוף, מאוד מעניין.

  2. באמת הרצאה מעולה

התגובות סגורות