Hudson- התחממות בענף הגז לקירור מזגנים

בפוסט הקודם הצגנו את תעשיית מיחזור הקררים מסוג R-22 בארה"ב והשינוי המשמעותי אשר התחולל בשנת 2014 לאחר הכרזת ה EPA בדבר תהליך צמצום הדרגתי של שימוש ב R-22 "בתולי" עד לאיסור מוחלט לשימוש בגרסה הלא ממוחזרת של הגז ב 2020.
הפוסט הזכיר את ההשפעה האפשרית שיש למהלך זה על HDSN, בפוסט הזה אנסה להיכנס יותר לעומק בכל הקשור לפעילות החברה והפוטנציאל הטמון בה.

נתונים כלליים:
הפסקה הבאה תהיה חשבונאית במהותה, לטובת קוראי הבלוג אשר חשבונאות אינה בדיוק ה Cup of tea שלהם, כאשר מסתכלים על חברה בדומה לבדיקה של חובש או אולי רופא רצוי להתחיל מלבדוק "מדדים" כמה מהמדדים הבסיסיים הם השוואת מחיר השוק של החברה למספר פרמטרים בדוחות הכספיים, במדדים שאבדוק (הנקראים גם מכפילים) מספר נמוך יותר= טוב יותר.
שווי השוק של HDSN נכון לכתיבת שורות אלה הוא 333 מיליון דולר, מה מקבלים תמורת 333 מיליון דולר?
מכירות ב 12 החודשים האחרונים של 116 מיליון דולר, כלומר מכפיל מכירות של 2.8.
רווח נקי של 13 מיליון דולר, מכפיל רווח 26.
ההון העצמי נכון ל Q1 2017 עמד ע"ס 118 מיליון דולר, כלומר מכפיל הון 2.8
בנקודה זו ניתן להסיק שזול זה לא נראה (לפחות לא ממבט ראשוני), אם נסתכל על FCF בדרך בה Morning Star מחשבים זאת נראה 20 מיליון FCF ב 12 חודשי הפעילות האחרונים מה שמשקף מכפיל 16.5 בהינתן שמקבלים את הנחות היסוד בשיטת החישוב של MS (וזה אם רציני ביותר).
יש משהו מיוחד במאזן? לא באמת, 40 מיליון דולר מזומן (שהגיע מדילול משמעותי שביצעו ב Q4 2016). הנכס המרכזי במאזן הוא מלאי של כ 72 מיליון דולר, אני מעריך שחלק גדול ממנו הוא מלאי R-22, לחברה אין כמעט חוב.
אז זה מעניין? עד כה השוק חשב שכן כפי שניתן לראות בצילום המסך מאז סוף 2014 והכרזת Phaseout בעלי המניות בחברה השיגו תשואה משביעת רצון (אשר רובה ככולה הושגה מאמצע 2016 ואילך, החברה יותר מהכפילה עצמה ב 2016):

השאלה הבאה היא האם לא בעצם איחרנו את הרכבת?

נסתכל על טבלה המשווה תוצאות בין Q1 2017  Q1 207:

HDSN Q1 2017/2016

פרמטר\ תקופהQ1 2017Q1 2016% שינוי
הכנסות38,830$28,167$38%
רווח גולמי12,467$7,522$66%
שולי רווח גולמי32%27%
רווח תפעולי9,393$5,019$87%
שולי רווח תפעולי24%18%
רווח נקי5,737$2,944$95%
שולי רווח נקי15%10%
רווח למניה0.14$0.09$56%

התוצאות מראות עלייה מאוד משמעותית בכלל התוצאות אשר החברה מפגינה, מה שמניע תהליך זה הוא השילוב של הדרישה ל R-22 וכן המחיר ליחידה אשר עלה משמעותית בשלוש שנים האחרונות (מ 7$ לפאונד ל 22$ לפאונד).
השיפור בשיעורי הרווחיות מראה גם על מינוף תפעולי הפועל לטובת החברה ואולי אף מעיד על יתרון לגודל בשוק זה.
אנחנו סבורים שמגמה זו עתידה להימשך, מה שמניע את העלייה במכירות וברווחיות זהו תהליך היציאה מהשוק של הגז הבתולי בשילוב עם ניצול מלאי גז בתולי קיים, האדסון פעלה עד 2014 בשוק אשר גודלו המצרפי היה כ 70 מיליון דולר בשנה וב 2020 היא תפעל בשוק אשר גודלו המצרפי יהיה 1.1B$
לאור תמונת מצב זו ונתונים אלה אנו סבורים כי הרווח העתידי אשר תציג האדסון גבוה משמעותי מהרווח בשנים האחרונות.
בנקודה זו נציין שמעבר לפעילות מיחזור גז (Reclamation ) אשר אינה מתמקדת רק ב R-22 האדסון גם עוסקת בהפצה של גזים "בתוליים" (פעילות תיווך במהותה בעלת שולי רווח נמוכים) וכן בשירות הנדסי למערכות קירור אוויר מסחריות. השינוי הדרמטי הוא כאמור בסמגנט המיחזור.

הנהלה

מייסד החברה הוא Kevin J. Zugibe והוא משמש גם כמנכ"ל ויו"ר דירקטוריון, הוא גם מחזיק קרוב ל 11% מההון בחברה.
הוא הקים את החברה ב 1991 לאחר שעבד כמהנדס מערכות קירור וזיהה את ההזדמנות בתחום המחזור לאחר שסוגיית ההתחממות הגלובלית ואמנת מונטריאול הבשילו כמרכיבים בעלי משקל.
כעקרון כאשר עסק מנוהל ע"י Owner Oparator ישר ומוכשר זו יכולה להיות חברה מעולה להשקעה, לעתים השילוב של יזם-מנהל מוכשר וחברה אשר עבורו היא בעצם מפעל חיים, שילב זה הנו "מתכון" לתהליכים יוצרי ערך ארוך טווח (לפעמים זהו עסק וגם מפעל חיים אשר עתיד להעסיק ולפרנס גם את ילדיו של היזם וניתן לראות חשיבה ותכנון אסטרטגי לטווח של שנים רבות) כאשר סיטואציה כזו מופיעה בצורה נאותה מתקיים יישור קו בין היזם לבעלי זכויות המיעוט ואנו חושדים שזה המצב בהאדסון.
לטעמנו המשכורת של קווין וההנהלה הבכירה נראית סבירה לאורך השנים האחרונות ורחוקה מחזירות, חלק משמעותי ממנה מגיע בדמות תגמול מנייתי.
בתחילת 2015 האדסון ביצעה רכישה של מתקן לטיהור ודחיסת גזים תמורת סכום של כ 8 מיליוני דולרים, בזמן אמת הם לא סיפקו מידע רב על הרכישה (כי לא רצו לחשוף את המהלך שהתכוונו לבצע בעזרתה) אבל נראה כי רכישה זו אפשרה לחברה לזכות ב 2016 במכרז משמעותי של משרד הביטחון האמריקאי (DOD) המכרז הוא לחמש שנים עם אופציה לחמש שנים נוספות וההערכה היא כי ייצור 400 מיליון דולר הכנסות (משמעותי לחברה שהציגה בשנת  2016 מחזור מכירות בסך 105 מיליון דולר) המכרז גם מעלה אותם רמה ואולי יאפשר להתמודד על עבודות נוספות בעתיד עבור ה DOD.
מהלך הרכישה אשר פתח את הדלת לזכייה במכרז מהווה בראייתנו סיגנל לאיכות ההנהלה ולחשיבה ארוכת טווח כיצד ליצור ערך.

מתחרים ומודל עסקי שונה
שוק מיחזור הקררים בארה"ב כולל שלושה שחקנים גדולים ועוד כמה עשרות שחקנים קטנים :
Airgas – הם חלק מתאגיד צרפתי גדול ופעילות המחזור היא חלק קטן מסך הפעילות המסחרית שלהם.
NRI –     הם שחקן אמריקאי אבל גם עבורם מיחזור הוא אחד מתחומי פעילות רבים ומגוונים.
נתח השוק המשותף המוערך של שני השחקנים הללו הוא כ 35% לעומת 25% נתח שוק של האדסון.
יש הבדלים במודל העסקי, האדסון ממוקדת בעבודה מול השוק הסיטונאי (Supply Houses) בעוד שתי השחקניות הגדולות האחרות מחזיקות גם פעילות קמעונאית ומוכרות ללקוחות קצה או לטכנאים שמבצעים התקנות, יש מספר יתרונות לעבודה מול SH בעיקר שלא נוצר ניגוד עניינים מול הטכנאים שעוסקים במכירה קמעונאית בעצמם ללקוחות הקצה.

לפעילות עצמה יש היבטים לוגיסטיים של הפצה ושירות וכאן לשחקן גדול יש יתרון משמעותי מול שחקן קטן.
מבנה זה של הענף מוביל אותנו למסקנה  שרק מכורח הגודל והמבנה התאגידי המפותח יותר חלק גדול מהצמיחה של "עוגת שוק ה R-22 הממוחזר" תגיע באופן טבעי לשלושת הגדולות ע"ח השחקנים הקטנים.
החברה רמזה בשיחת הועידה האחרונה שהם בוחנים אפשרויות רכישה וייתכן ויבצעו רכישה של אחד השחקנים הקטנים.
קונסולידציה בנקודת זמן זו אם תבוצע בצורה מושכלת יכולה ליצור ערך רב.

תהליכים נוספים ואופציונליות חינם
מעבר לתהליך גידול שוק ה R-22 הממוחזר קיים תהליך הזכייה במכרז ה DOD אשר טרם בא לידי ביטוי בדוחות באופן משמעותי.
ותהליך עתידי מרכזי ובעל פוטנציאל טרנספורמטיבי נוסף הוא  הליך Phaseout לגז ה HFC (אשר ייפנה את מקומו לגז ה HFO שהוא קרר יותר ידידותי לסביבה) תהליך זה צפוי להתחיל ב 2019, היה ומהלך זה אכן יתחולל ב 2019 להאדסון צפוי עשור של צמיחה משמעותית ורווחיות משביעת רצון לכל אורך שנות העשרים של המאה הנוכחית.
הנהלת החברה מעריכה את גודל הזדמנות ה HFC בסדר גודל של כ 1B$.
הערה בנוגע ל EPA- כעקרון הם יכולים להחליט לא לבצע Phaseout ב 2019 אבל בטווח הבינוני-רחוק זהו חלק מפרוטוקול מונטריאול אשר גם ארה"ב מחויבת אליו, טראמפ מינה לראשות ה EPA אדם אשר אינו מאמין בהתחממות גלובלית…אבל להערכתנו אין תועלת רבה עבור ה EPA בהפיכת המגמה, ראשית בגלל פרוטוקול מונטריאול והמשמעויות הבינלאומיות, שנית מחזור גז יוצר משרות בארה"ב בעוד שגז בתולי מיוצר לרב בסין ובמזרח. שלישית זוהי תעשייה קטנה וסוגיה בעלת משמעות פוליטית קטנה יחסית לקהל הבוחרים של טראמפ (בהשוואה נניח לרגולציה ודה-רגולציה של תעשיית הפחם בארה"ב).
מה לגבי ההכרזה של הנשיא טראמפ שבוע שעבר לגבי יציאה של ארה"ב מאמנת פריז? ובכן על נושא ה R-22 אין השפעה, התהליך הזה כבר לא הפיך והוא מתחולל, לגבי HFCs אמנת פריז עוסקת במניעת התחממות גלובלית אבל נושא הקררים הוא חלק מאוד קטן מסך הנושאים והסוגיות (פחם, נפט ועוד) המסמך אשר קובע ומחייב את ארה"ב לבצע מהלך Phaseout לגז ה HFC הוא אמנת מונטריאול וספציפית ה Kigali accord אשר נחתם שנה שעברה, לאלה ארה"ב מחויבת ואין שינוי באופק.
מעבר לסוגיית יצירת משרות בארה"ב שמהלך מחזור מייצר קיימת טענה כי התעשייה עצמה דוחפת ל Phaseout לגזים מהדור הישן על מנת לתמרץ פיתוח והטמעה של גזים חדשים ונקיים אשר התעשייה פיתחה (אנו לא חושדים באלטרואיזם זה מסייע לדוחות רווח הפסד של היצרניות בעלות הפטנטים לייצור מערכות עם גזים חדשניים).

לסיכום

בשוק ה R-22 הממוחזר בארה"ב מתחולל שינוי עמוק וארוך טווח אשר אינו בר שינוי. לאור המעמד הדומיננטי של האדסון בתעשייה אנו סבורים כי כוח הרווח של החברה גבוה מהתמונה המשתקפת בדוחות האחרונים ועל כן אנו סבורים כי החברה אינה נסחרת במכפיל גבוה על הרווח המהוון העתידי שלה.
כמה רווחיות תציג החברה? לא קל להעריך והערכה מסוג זה מחייבת לקחת בחשבון מספר הנחות יסוד אשר אולי יבשילו ואולי לא.
אנו  סבורים כי בשנת 2020 עת שוק ה R-22 הממוחזר יהווה את כלל שוק ה R-22 בארה"ב (לאחר הבשלת תהליך ה Phaseout ומיצוי המלאי הקיים בשוק) האדסון תהיה בעלת נתח שוק גבוה מ 25% כיום ובהינתן מספר הנחות ייסוד שמרניות החברה תייצר רווח ותזרים מזומנים חופשי של כ 1.25$ למניה רק מפעילות מיחזור ה R-22. הערכה זו אינה כוללת את פעילות ה legacy האחרת הקיימת בחברה וכן התפתחות חיובית בנושא Phaseout לקרר מסוג HFC, מכרז ה DOJ ו\או רכישה פוטנציאלית עתידית (אשר נרמזה בשיחת ועידה האחרונה). בתרחיש אופטימי אנו סבורים כי החברה יכולה להציג FCF של 1.5$-2$ למניה ב 2020. על הערכה זו משקיע יכול להרכיב מכפיל אשר הנו ראוי בראייתו ולהוון להווה.
נשאלת השאלה למה ההזדמנות הזו קיימת? אנחנו סבורים שיש מספר סיבות:
ראשית החברה עדיין קטנה יחסית ועל כן עוד לא הוצמד לה גדוד אנליסטים מוול סטריט המסקרים אותה בשוטף.
שנית האדסון  "does not screen well", החברה אינה נראית זולה בסקרינרים רגילים ולפי מטריקות רגילות.
שלישית הרוח הנושבת מוושינגטון ומגמת הדה רגולציה בנושאי איכות הסביבה גורמים למשקיעים אשר לא נכנסו לעובי הקורה לחשוש משינוי מגמות בתעשייה.
דבר נוסף שאנחנו אוהבים ברמת המחיר הנוכחית הוא אופציה, אשר בראייתנו מגיעה בחינם, עבור מהלך ה Phaseout העתידי של גז
ה HFC ב 2019 או בשנים שלאחר מכן, תהליך אשר יכול להיות משמעותי מאוד לבעלי המניות.

גילוי נאות: לנו ולקרן אנפה קפיטל בניהולנו יש החזקה במניות חברת HDSN, אין לראות בכתוב בפוסט זה המלצה לרכישת נייר ערך, נא לקרוא את הפטור מאחריות.

15 תגובות

 1. מעניין מאוד. עם זאת מפריע בתיזה הזו שלפחות כרגע היא מבססת צמיחה. אין מספיק "margin of safty" לטעמי.

 2. הי גלעד, תודה על המשוב
  מרווח בטחון הוא רעיון חשוב בהשקעות ערך אבל מניסיוני הוא מאוד סובייקטיבי וניתן להצדיק או להפריך עמו כמעט כל קו מחשבה.
  לגופו של עניין הצמיחה בענף היא ברמת ודאות גבוהה שכן התהליך מונע ע"י רגולציה.
  מאז פרסום הפוסט זרמו הרבה מים בנהר ההאדסון וייתכן ויש מקום לכתוב פוסט עדכון (בעתיד כשיהיה זמן) בתמצית ה EPA הוציאו שבוע שעבר מידע אשר מראה כי ב 2016 השימוש ב R-22 ממוחזר עלה ב 20%, במקביל המחיר ליחידה גבוה בעשרות אחוזים מאשר ב 2016… וכל שנה עד 2020 ההשפעה של הפייסאאוט רק צפויה להתעצם.
  בנוסף החברה ביצעה רכישה אסטרטגית של אחד משני השחקנים הגדולים האחרים בענף ואנו ממתינים לאישור רגולטורי לעסקה. מדובר ב Game changer אשר צפויה להיות לו השפעה מהותית בשנים הקרובות.
  גילוי נאות מחזיק, לא ממליץ, נא לקרוא את הדיסקליימר שנית

 3. עומרי ולורט

  שני פוסטים מעולים על מה שנראית כמו אחת מההשקעות המעניינות בנמצא בארה"ב. כל הכבוד.

  יש לך רעיון מדוע יתרות השורט במניה גבוהות יחסית?

 4. אהלן עומרי, תודה
  אני יכול לחשוב על שלוש סיבות אפשריות:
  1.תזות מקרו הבנויות סביב מדיניות אפשרית של ממשל טרמפ ומגמת הדה רגולציה לנושאי איכות הסביבה הנושבת מהממשל, חשיבה שאנחנו שוללים כעקרון ולא סבורים שהיא מאיימת על תקפות התזה.

  2. מחירי ה R-22 – ירדו ב Q2 ל 18$ לפאונד (מבדיקות שלנו נראה שהם עדיין נמוכים) זה כמובן לא מנע מהחברה להציג את התוצאה הכי טובה אי פעם ב Q2.
  בכל אופן ההנהלה הסבירה וטענה שזה נקודתי אבל אם המגמה אינה נקודתית החל מרמת מחיר מסיימת התזה נפגמת ואז החברה מתומחרת ביוקר (הפסקה הזו מתעלמת מאירוע הרכישה האסטרטגי אשר אנחנו עוד לא יודעים את כל הפרטים עליו).

  3. חשיבה רבעונית לטווח קצר ו\או בינוני – ההנהלה מעריכה שולי רווח גולמי נמוכים יותר ל Q3 (בעיקר מכיוון שמחיר היחידה ירד) בנוסף סביר להניח הוצאות תפעוליות חד"פ בגין הרכישה של ARI ובתרחיש כזה הרווח הרבעוני עלול להיות פחות טוב מהמצופה, ייתכן ויש שורטיסטים שמעריכים כי תהליך זה ייצור הפתעה לשלילה בתוצאות הרבעון והם יוכלו לנצל זאת.

  כהערה אני חושב שממשקיע שנמצא בשורט על החברה רגע לפני השלמת רכישה אסטרטגית אשר צפויה להכפיל את המחזור ולהיות בעלת השפעה גדולה יותר על הרווח נמצא בסיכון משמעותי.
  כמובן שאני מקווה לא להתבדות ושאינני חשוף פה Unknown Unknowns.
  מקווה שזה נותן כיוון,
  אייל

 5. עומרי וכל מי שעוקב- קיבלנו הזדמנות להציץ לראשם של האנשים הנמצאים בצד השני של מתרס הפוזיציות בהאדסון, תזת שורט פורסמה לפני מספר ימים ב SA.
  ראשית בראייתי הכותב מתנהל בצורה שאינה ישרה מבחינה אינטלקטואלית, הוא מנסה בכל כוחו להציג את החברה והנהלתה כשרלטנים ולא ישרים, בצורה צינית הוא נזהר לא לגלוש ללשון הרע (למרות שהוא משתמש ב SA בשם עט והוא אנונימי למעשה).
  טיעון מרכזי בתזת השורט הוא בדבר טכנולוגיה מיושנת בידי האדסון לעומת מתחרים.
  אחד האתגרים בענף הוא התמודדות עם cross-contaminated refrigerants, טכנאי מביא לאתר מחזור מיכל אשר התערבבו בו מספר קררים, זהו תהליך הנקרא fractional distillation והוא מורכב יותר טכנולוגית ממחזור רגיל אשר נקרא single plate distillation.
  הכותב טען כי האדסון אינה מצוידת בטכנולוגיה לבצע מחזור זה ועל כן דינה לאבד נתח שוק למתחרים ובנוסף הם נדרשים להשתמש בספקי משנה על מנת להתמודד עם תהליך זה. מה שיוצר עלות תפעול גבוהה יותר, בדרך בה הכותב הציג זאת נרמז כי האדסון אינה ישרה מול המשקיעים והרווח הגולמי עבור מחזור R-22 בחברה בפועל נמוך מהמדווח.
  האדסון היא חלוצת התחום והשחקן הגדול בתחום וזה די מוזר לטעון ששחקן כזה מפגר טכנולוגית בוודאי בהתחשב בעובדה שרב השוק הם עסקים משפחתיים קטנים.
  בקיצור, יזמנו פנייה לחברה עם בקשה להבהרות- האם אתם מסוגלים טכנולוגית לבצע fractional distillation?
  חזרו אלינו תוך יום, כן אנחנו בוודאי מסוגלים ומבצעים וזה גם מייצר יתרון תחרותי אין הרבה שחקנים בענף שמסוגלים לבצע זאת.
  הצלבנו עם שיחת ועידה מלפני מספר שנים שם ההנהלה טענה כי יש רק 3 שחקנים שמסוגלים לבצע זאת (להערכתנו אלה "שלושת הגדולים" כלומר מלבד האדסון מדובר ב ARI ו NRI וייתכן ומאז שחקנים נוספים רכשו יכולת זו).
  בראייתי תשובה זו מציגה את מחבר תזת השורט כשוגה או לא ישר ומחזקת את תקפות התזה.

 6. היי אייל,
  ראשית תודה על העדכון, האדסון מתומחרת כחברת צמיחה ותצטרך לעמוד בציפיות וביעדי צמיחה.
  הוא טוען שהם או לא מסוגלים או שהם לא מעוניינים למחזר גז מעורבב משיקולי ציוד ועלות בהתחשב בשחיקה של הציוד. מדוע אם הם כן ממחזרים גז מעורבב הם נפטרים מהמלאי המעורבב של airgas או לפחות מלאי מעורבב ככזה ?
  בנוסף הוא מחשב את מחיר הr-22 אמנם לפי ebay ועושה רושם שהמחיר ממשיך לרדת שזה כיוון מעניין.
  התזה לא מנותקת מהמציאות, היא אולי קצת מוטה אבל מאד מעניינת.
  יהיה מעניין בדוח הבא..

 7. היי עופר, כאמור הטענה כי אינם מסוגלים לבצע FD היא טענה שגויה.
  לגבי סוגיית המלאי המעורבב במכירה- מחבר תזת השורט מציג זאת כאירוע קונספירטיבי: מלאי ה CC אינו חלק מהעסקה וזה מעורר סימני שאלה וחשד להסתרת מידע מצד החברה ועוד ועוד, קו חשיבה זה קצת מהדהד בדיאלוג בינינו ("שיוכיח שאין לו אחות..").
  לטעמי זו החלטה ניהולית גרידא, כחלק מהמו"מ עם בעלי המניות ב ARI, החלטה מסחרית שנמצאת במנדט ההנהלה.
  הדינמיקה לדעתי היא כזו: התקן בארה"ב מגדיר קרר כטהור כאשר מיכל מכיל 99.5% חלקיקים של הקרר, באירוע של cross-contamination יכול להגיע מיכל עם 95% חלקיקים, 90% , 96% וכדומה כל מיכל כזה צריך לבדוק והוא שווה בהתאם לרמת הטוהר שבו. המשמעות עבור עסקת הרכישה של ARI היא שעל מנת להתמודד עם המלאי הזה צריך לעבור בכל האתרים בארה"ב ולבדוק את רמת חומר הגלם על מנת לתמחרו, זהו תהליך מורכב, צורך זמן ועתיר הון אנושי שהיה מוסיף מורכבות לעסקת הרכישה שהיא גם ככה הגדולה והמורכבת בתולדות האדסון. ההנהלה לדעתי בחרה פשוט לא לכלול את מלאי ה CC על מנת לפשט את העסקה.
  ההחלטה לא לרכוש מלאי זה גם שומטת את הקרקע מטיעון אחר של מחבר תזת השורט, טיעון הגורס כי להאדסון אין אפשרות להשיג מספיק מלאי על מנת "לעמוד בציפיות וולסטריט ב 2018" נראה שהחברה בכלל לא מוטרדת מסוגיות כגון קושי להשיג מלאי…
  לגבי ירידת המחירים -זו עובדה, המחיר יורד ובדיקה ב EBAY היא בהחלט דרך לגיטימית "לדגום" את השוק, בסוף עקומת הביקוש צריכה לפגוש את עקומת ההיצע…
  השאלה היא מה המשמעות של ירידת מחיר יחידה לתקפות התזה. בראייתי משקיע בחברה נדרש לבחון את תקפות התזה במגוון "מבחני לחץ": יקום בו המחיר הוא 22$ לפאונד, 14$ לפאונד, יקום בו הערכות ה EPA מוגזמות וגודל השוק ב 2020 נמוך מ 50 מיליון פאונד בשנה וכן הלאה.

 8. מתנהלת מלחמה של ממש בסיקינג אלפא
  מעניין. לגופו של עניין אני חושב שהחור העיקרי בתזה הוא עניין המחיר – לא ברור כמה ביקוש יהיה (החלפת מערכת מול תיקון במחיר מופקע) ולאן יכוונו גורמי השוק – להחלפה או לתיקון.
  אם לתיקון זה צריך להיות משתלם לכולם – זה ישתלם להאדסון אבל לא ברור כמה זה ישתלם ללקוח, לטכנאים ובטח שלא ליצרנים. הפער צריך להיות מאד גדול בין תיקון להחלפת המערכת (לא הגז) כדי שהלקוח לא יחליף.
  מחיר יקר של גז מזיק – ידחף מכל הכיוונים החוצה מהשוק.
  לא ברור מדוע הנחת ש14 דולר הוא רצפה לאורך זמן?
  לפי מה בכלל אתה מניח ? לפי הפייז אאוט הקודם ? לפי רצפה קודמת שR22 הגיע אליה ? או לפי מה ?

  ראוי לציין שוב , ההאדסון לא זולה, טעות בתזה תעלה ביוקר – אין מרווח בטחון. הכל פה מניח צמיחה.

  • היי עופר
   באמת מאוד לוחמני מה שקורה ב SA ואתה נוגע בנקודות העיקריות שעל הפרק. למיטב הבנתי רכישה והתקנה של מערכת HVAC למגורים חדשה יכולה בקלות לעלות 5K-10K לעומת החלפת הקרר במיכל הקירור שצריכה לעלות כמה מאות דולרים חו"ג + עבודת טכנאי (במקרה מורכב בו צריך לבצע תיקונים נוספים במערכת זה יכול להגיע לאזור ה 2,000$ אבל עדיין מערכת חדשה עולה פי כמה) אני בטוח שיצא לך פה ושם לעמוד מול טכנאי \ מתקין \ אינסטלאטור שניסה לדחוף לך מוצרים ושירותים, אני סבור כי הרבה אנשים \ ארגונים יעדיפו או יאלצו להוציא סכום נמוך בתקווה לקבל כמה שנים שקט ולהתמודד עם הוצאה משמעותית יותר בעתיד. אם כלל טכנאי הקירור בארה"ב מנסים ומצליחים לשכנע את כלל לקוחותיהם לרכוש מערכות מיזוג חדשות כיצד ניתן להסביר את תוצאות הרבעון האחרון או זה שלפניו? או את הנתונים מה EPA בנוגע לגידול של 20% בביקוש במהלך 2016? (ואם זה נכון אז שירות אחר מייצר צמיחה של 50%+ במכירות וזה פנטסטי).
   קיימת טענה שהתמתנות עליית מחירי ה R-22 תמתן את קצב המעבר למערכות המשתמשות ב HFC ולהפך. ירידה ועלייה במחירים היא חלק ממנגנון שוק טבעי אני לא מכיר מוצרים \ סחורות \שירותים שמחיריהם עולים בקו ישר כל הזמן כמו כן סבור כי התרחיש הסביר לטווח הבינוני הוא חזרה לעליית מחירים.
   לגבי הביקוש העתידי קיימות הערכות רשמיות של ה EPA בנוגע לביקוש העתידי בנוסף אנו יודעים כמה מותר לייצר כל שנה גז בתולי ויש הערכות שונות לגבי המלאי הקיים בשוק.
   זו לא תורה מסיני אבל זה בסיס לחשיבה על הביקוש העתידי ואפשר לעשות הערכות שונות לגבי תוצאות החברה בביקושים שונים.
   לא הנחתי מחיר רצפה של 14$ ואני לא מייחס חשיבות רבה לפייס אאוט הקודם אם כי הוא כמובן כן רלוונטי כמקרה בוחן.

 9. יש מחשבונות נוספות אודות התזה בהתייחס להתפתחויות החדשות ?

  • היי אבי אתייחס בנקודות ואני חושב שהפעם הבאה בה אתייחס להאדסון תהיה בפוסט עתידי, אולי בעוד מספר רבעונים "כשהאבק ישקע":
   הדוח מתחת לציפיות וכמובן שזה מאכזב.
   התרחיש הסביר נותר כשהיה- צד ההיצע דועך בקצב מהיר יותר מצד הביקוש ועל כן סביר להניח כי מחירי R-22 יחזרו לעלות בעונה הבאה לצד ביקוש מוגבר לקררים שעברו תהליך מחזור.
   השוק כרגע אינו מתמחר כלל את הרכישה של ארי שהיא בעלת פוטנציאל טרנספורמטיבי.
   סנטימנט- השילוב בין התוצאה הרבעונית החלשה לתזת השורט מייצר סנטימנט שלילי וייקח זמן עד שאמון המשקיעים בחברה יחזור כך שגם חדשות חיוביות עתידיות יתקבלו בזהירות רבה.
   מה שאני לא אוהב זה שכעת הרעיון לגמרי מעל הרדאר ויש הרבה מאוד עיניים מוסדיות שמסתכלות עליו.
   גילוי נאות: מחזיק, לא ממליץ.

 10. היי אייל. אני חושב שאפשר לסכם את הסיפור בהאדסון.
  נראה שהשורטיסט פשוט פגע בכל החזיתות ולמעשה פספסת את החברה לגמרי.
  נראה דהתזה היתה מושתת כולה על מצגת ההנהלה שפשוט הוליכה שולל כפי שקולפה עי אותו בחור.

  בכל אופן זה היה קייס סטאדי מעניין וכך או אחרת שיהיה בהצלחה!

 11. עופר, מי שפספס זה אתה עם התגובה שלך. יש מעט בלוגים וכותבים איכותיים ובגלל תגובות כאלו אני מפחד שזה יצטמצם. כמו שכבר קרה בעבר..
  סיכמת את הסיפור וחרצת גורלות.. העסק פשט את הרגל ? אנחנו ב2020 שהגז הבתולי נעלם ובאמת אפשר לראות מה החברה תעשה שתהיה לה רוח גבית רציפה? זה עסק סייקלי וכרגע זה נראה לא טוב.. אבל צריך לחכות ולראות. אולי באמת החברה בילפה אבל עוד מוקדם לקבוע לפי דעתי ובמחירים כאלו והם כנראה יירדו משמעותית יהיה מעניין לחכות.

 12. ראשית, דרך ארץ קדמה לתורה, אני לא מתכוון לאשר תגובות מתלהמות בבלוג, יש מספיק מזה ברחבי האינטרנט.
  לגופו של עניין, רמת מחירי הקררים הנמוכה בהחלט מחזקת ומתקפת טענות של מחבר\מחברי תזת השורט.
  בדגש על הטענה המרכזית הגורסת שצד הביקוש נמוך מהתחזית שנתן ה EPA ב 2013 (ועליה גם מתבססות המצגות השיווקיות של החברה), זה לא אומר בהכרח כיצד יתפתחו השנים הקרובות או שחברי ההנהלה אינם ישרים.
  בנוסף סביבת המחירים כעת מסכנת את הרווחיות של האדסון, כעת משיש חוב משמעותי במאזן (למימון הרכישה) זה עלול להוביל למצב של הפרת קובננטים פיננסים מה שמוסיף ממד סיכון משמעותי לרעיון שלא היה קיים קודם.
  הרכישה של ארי (שנקראת כעת אספן) אסטרטגית הייתה אמורה לתת מענה לתנודתיות של מחירי R-22 ולעונתיות שכן לאספן פעילות משמעותית יותר בקררים מהדור החדש וכן לקוחות שצריכים אספקה לכל אורך השנה, לעת עתה האפקט ממתן התנודתיות הינו שולי, אבל לא חווינו פרק זמן מספק של פעילות החברה הממוזגת על מנת לדעת לטווח הארוך.
  אני סבור שדי ברור שלא כל רעיון השקעה יבשיל בצורה בה ציפינו ולא אחדש אם אומר שפעמים רבות הפקת הלקחים משגיאות היא מה שדוחף את ההתפתחות שלנו כמשקיעים, כך אני מסתכל על ההשקעה הזו.

  גילוי נאות: לא מחזיק.

התגובות סגורות