שתי הרצאות מצוינות

ביוני השנה מוניש פבראי העביר הרצאה בשלוחת אוניברסיטת קליפורניה בעיר מגוריו, אירווין.
בראייתי מוניש התפתח בעשור האחרון למקום מאוד מעניין שיווקית- תדמית משקיע העל המשלב פרסונה של גורו הודי חכם…לבוש הודי מסורתי בהרצאות, שילוב של מסרים הלקוחים מעולם הניו-אייג' ועוד…
אני חושב שהרמה הגבוהה ביותר של שיווק מושגת כאשר אתה מבין את האלמנט השיווקי או המניפולציה וזה עדיין עובד עליך, ככה אני חושב על מוניש- הוא כל כך חכם, כל כך נעים לאוזן וזה עובד פשוט מצוין.

הרצאה הנוכחית היא Case Study של מספר ההשקעות אשר ביצעו באפט וחוג חבריו בסוף שנות ה 60 ותחילת ה 70 (שלהי ימי שותפות באפט אשר הפסיקה לפעול ב 1969 ותחילת ימי ברקשייר).
ההרצאה נקראת " Few Bets. Big Bets. Infrequent Bets" ואפשר להבין מהכותרת מה הכיוון.
מוניש סוקר בצורה מעמיקה וברורה להבנה את ההשקעה שביצעו באפט, מנגר ושותפיהם בחברת Blue Chip Stamps שהובילה בהמשך להשקעה מפורסמת ב Sees Candies ועוד מספר השקעות נלוות עד אמצע שנות ה 80.
מאוד מעניין, הרבה חכמת השקעות וחכמת חיים, מי שהיה סבור שבאפט מעולם לא השתמש במינוף או מבנים תאגידיים מורכבים ודמויי פירמידה (שעדיין נפוצים במחוזותינו) צפויה לו הפתעה. החלק השני הוא Q&A, כהרגלו מוניש עונה על הכל באופן די גלוי ומאוד אינטליגנטי השאלות כללו נושאים כגון מחשבות על המכונית האוטונומית, כיצד על משקיע בעל הון מועט להשקיע, מודלים מנטליים אפקטיביים להשקעות ועוד ועוד. בקיצור לפנות קצת זמן בערב או אולי סופ"ש וליהנות מכל רגע.


ההרצאה השנייה היא של ג'ים אושונסי, מחברו של הספר המופתי What Works on Wall Street. אושונסי אינו משקיע ערך הוא משתייך לאסכולת השקעות הפועלת בצורה יותר סטטיסטית וכמותית כאשר הוא ספציפית מסתמך על נתונים פונדמנטליים של החברות.   בהרצאה אושונסי סוקר מגוון נושאים מעניינים כגון הצדדים הבעייתיים שיש ב Indexing כאסטרטגיה, דיון רחב במגוון הטיות (Bias) שנוצרות בתהליך ההשקעה ויכולות לפגוע בתוצאות של המשקיע (עם אנקדוטה מעניינת על מה קרה לאנליסט שהלך לברבקיו בבית של ה CFO של אנרון…) תקופות של Underperformance בהשקעות, תובנות לגבי ההתערבות של באפט עם תעשיית קרנות הגידור ועוד ועוד, גם פה הרצאה מאוד מומלצת:

 

2 תגובות

  1. אני עוקב נלהב של מוניש, בן אדם צנוע ואולי הכי קרוב לבאפט (מבחינת תורת השקעה).

    יש לך מושג על איזה חברת צמיגים הוא מדבר ?
    ישבתי לחפש אבל כמו שהוא אומר good luck with that.

  2. הי חן, אני לא יודע לגבי חברת הצמיגים, אני חושב שזו חברה הודית.

התגובות סגורות