עדכון מהיר לגבי גיים דיגיטל

בפברואר פירסמתי בביזפורטל סקירה קצרה של רעיון השקעה בקמעונאית משחקים ומוצרי גיימינג בריטית בשם גיים דיגיטל.
אתמול Sports Direct, בעלי המניות הגדולים בחברה, רכשו עוד מניות שלה וכפועל יוצא מכך עברו היקף של 30% בעלות על גיים.
לפי החוק בבריטניה הם מחויבים להציע הצעת רכש לשאר בעלי המניות, ההצעה עומדת על 30 פני למניה, מחיר המשקף פרמיה של 30% למחיר המניה בפתיחה אתמול (שגם זהה למחיר בעת פרסום המאמר שלי בביזפורטל).

גיים היא רעיון השקעה שנכנס לקטגוריה של "נט-נט", כלומר חברה שאיבדה את אמון השוק באופן מוחלט כך ששוויה בפירוק תאורטית גבוה משוויה כעסק חי. לתזת ההשקעה בגיים שלוש רגליים:

  1. מזומן בגובה 33 פני למניה, ממנו הערכתי מזומן "עודף" בגובה 24 פני למניה (אחרי "שימור" מזומן בהיקף 2% מהמחזור כהון חוזר תפעולי במאזן החברה).
  2. עסק קמעונאות דועך ומאויים בדיסרפשן טכנולוגי, הערכתי את שוויו במכפיל אביטדה 2, שווה ערך ל 14 פני למניה.
  3. "Belong" -עסק חדשני יחסית המשלב קמעונאות ותרבות גיימינג, אותו הערכתי במכפיל מכירות 1, שווה ערך ל 7 פני למניה.

כלומר סה"כ גיים שווה כ 45 פני למניה לדעתי, נראה כי מייק אשלי, הבעלים של SD, מציע הצעת Low Ball. מעניין יהיה לראות אם ההצעה תתקבל בדירקטוריון. לעת עתה ה IRR פה משביע רצון (IRR- תשואה מחולקת בזמן, כמו כן למען הדיוק מחיר הרכישה שלנו בקרן גבוה יותר מהמחיר בעת פרסום המאמר בביזפורטל). עם ההצעה תתקבל, מאוד אתאכזב למכור ל SD במחיר זה, לטעמי המחיר נמוך מהערך הכלכלי.

גילוי נאות: לקרן אנפה קפיטל בניהולי יש החזקה במניות Game Digital כל הכתוב פה אינו בגדר המלצה, אינני ערב לדיוק בפרטים והמידע המוצג, לפני כל החלטת השקעה בשוק הון על המשקיע לבצע בדיקה עצמאית מעמיקה ו\או לקבל ייעוץ רלוונטי.

נא לקרוא את הפטור מאחריות.

 

2 תגובות

  1. למה הם רוכשים אותם? הם לא רשת חנויות ספורט?

  2. תיאור יחסית טוב של Sport Direct יהיה "רמי לוי של קמעונאות הספורט בבריטניה", הם הרשת הגדולה ביותר והם רשת דיסקאונט. המייסד ובעל השליטה, מייק אשלי הוא דמות צבעונית, בעלים של קבוצת כדורגל בין היתר.

    הסינרגיה בין החברות היא סביב קהל הליבה של כל רשת, הלקוחות של גיים הם גברים בגילאי 18-24, הלקוחות של SD הם גברים בגילאי 18-29. SD וגיים משתפים פעולה בבילונג, הרעיון להבנתי הוא לפתוח זירות בילונג בחנויות SD כדי להגביר טראפיק.

התגובות סגורות