מתאזרים בסבלנות

"כיס מלא עדיף מכיס ריק, בעיקר משיקולים פיננסיים"
וודי אלן

 

רבעון מוצלח עבר על תיק השותפות וזהו זמן טוב להתעדכן בהתפתחויות בשתי חברות זרות בהן אנו מושקעים, בחציו השני של אפריל צפויות הכרעות והתפתחויות אשר יהיו משמעותיות להתממשות התזה השוורית בשתי החברות.

קמבריה (Cambria Automobiles) שווי שוק 73.5  מיליון פאונד בריטי, מחיר מניה 73.5 פני
במכתב של חודש ינואר 2020 סיפרתי לכם על השקעתנו בקמבריה, רשת סוכנויות רכב בריטית אשר עוברת שינוי אסטרטגי ומתמקדת במעבר לניהול סוכנויות לרכבי יוקרה, שנת 2020 מן הסתם לא הייתה שנה פשוטה בתעשיית הרכב הבריטית, אתגר הקורונה התווסף לאי ודאות אשר קיימת סביב השפעות תהליך הברקזיט על בריטניה, למרות כל אלה קמבריה צלחה את שנת 2020 עם תוצאה משביעת רצון והציגה רווח של כ-9 מיליון פאונד, שהם 9 פני למניה.

מי שהכין את שיעורי הבית יודע כי נתון רווח זה נמוך מאוד ביחס לכוח הרווח המייצג של קמבריה, מעבר להשלכות קוביד-19 על פעילות קמבריה, בשנים האחרונות החברה רכשה מספר סוכנויות רכב חדשות וכן השלימה הסבה של מספר סוכנויות מסוכנויות אשר פונות לשוק הרחב, לסוכנויות לרכבי יוקרה. לסוכנות חדשה\מוסבת יש עקומת הבשלה בת כמספר שנים עד אשר מגיעים לכוח הרווח המייצג של הסוכנות, תהליך זה גרם לי להעריך את כוח הרווח של קמבריה בתום השינוי בכ-15 פני למניה, מה שהוביל אותי למסקנה כי השווי הכלכלי של קמבריה גבוה משמעותית ממחירה בשוק, להערכתי בעוד כשנתיים-שלוש מחיר של כ-180 פני למניה, בהינתן ביצוע סביר לאסטרטגיה, הוא מחיר הגיוני אשר ישקף את ערכה הכלכלי של קמבריה.

מעבר לפער בין השווי הכלכלי למחיר המניה בשוק היו עוד מספר גורמים נוספים אשר חיזקו את התזה השוורית- מנכ"ל מייסד אשר מחזיק 40% מהחברה ולא מכר מניה אחת מאז ההקמה בשנת 2006, מנכ"ל זה גם משך משכורת מאוד סבירה מהחברה, קמבריה עצמה כבר צלחה מספר מחזורי גאות ושפל בשוק הרכב הבריטי והצליחה להציג תשואה דו ספרתית גבוהה על ההון לאורך מחזורים אלו, בנוסף לקמבריה מאזן חזק נטול חוב נטו, כל אלה נקודות חוזקה לתזה השוורית, למרבה הצער בסוף מרץ ציפתה לבעלי המניות בקמבריה הפתעה לא משמחת.

בסוף מרץ מחירה של קמבריה עמד על 66 פני למניה והנהלת החברה הודיעה על בחינת אפשרות לרכישת כלל החברה והפיכתה לחברה פרטית במחיר 80 פני למניה, 80 פני למניה מהווים פרמיה של 21% למחיר המניה ערב ההודעה. לאור הערכתי כי מדובר במחיר אשר רחוק מאוד משווי כלכלי הגיוני, לאנפה קפיטל אין שום כוונה למכור להנהלה במחיר זה ואני מקווה כי בעלי מניות אחרים לא יתפתו לקבל את הצעת ההנהלה, אני בקשר עם קרנות אחרות אשר מחזיקות בקמבריה ועוקב אחר ההתפתחויות.

המועד הקובע להחלטת הנהלה האם להציע הצעה הוא ב-19.04.2021, אני סבור שההנהלה מבינה היטב כי על מנת לרכוש את החברה מבעלי מניות המיעוט עליה להציע מחיר הגיוני יותר וזה מאכזב לראות הצעה במחיר כזה מצד ההנהלה, להערכתי קיים סיכוי טוב שההנהלה תציע מחיר גבוה יותר על מנת לסגור את העסקה, אבל עדיין חלק לא מבוטל מהאפסייד בקמבריה יעבור להנהלת החברה בתרחיש בו החברה הופכת לחברה פרטית, בינתיים- אנחנו מתאזרים בסבלנות.

 

בראגג (Bragg Gaming) שווי שוק 404 מיליון דולר קנדי, מחיר מניה 2.16 דולר קנדי

על השקעתנו בבראגג סיפרתי לכם לראשונה במכתב ינואר 2021, בראגג היא חברת תוכנה אירופאית-קנדית אשר מפעילה פלטפורמה המיועדת לאתרי הימורים באינטרנט (Igaming) וצפויה להנות ממגמת צמיחה סקולרית ארוכת שנים אשר נובעת, בין היתר, משינוי רגולטורי בארה"ב, שינוי אשר מאפשר לגליזציה של הימורי ספורט במדינות השונות בארה"ב.

הנהלת בראגג בצד הקנדי הינה קבוצת יזמים ישראלים-קנדים אשר פועלים שנים רבות בעולמות ה- Igaming, בנוסף בבראג מעורב גם ריצ'רד קארטר, מנהל מוערך בתעשייה אשר הוביל את אחד האקזיטים הבולטים של השנים האחרונות בענף. קארטר לפי ההערכות הפך לאדם אמיד מאוד בעקבות האקזיט, הרבה גבות הורמו כאשר התברר כי קארטר מעורב בחברה קנדית זעירה ועלומה, קארטר אף הפך לבעל מניות ורכש מניות בסכום של מספר מיליוני דולר קנדי בינואר השנה.

התזה בבראג פשוטה למדי, בראגג נסחרה בזמנו בבורסה המשנית בקנדה וכיום נסחרת בבורסה הראשית, שתי בורסות אלה הן "השכונה הלא נכונה", שכן חברות מקבילות אשר נסחרות בנאסד"ק, מקבלות מציבור המשקיעים תמחור גבוה משמעותית מבראגג, מעבר לנאסד"ק צפוי להציף ערך רב רק ממתן אפשרות למשקיעי הנאסד"ק להיחשף לבראגג ומהשלמת פערי התמחור בין בראגג למקבילותיה.

שני דברים משמעותיים התחוללו מאז: ראשית קארטר מונה למנכ"ל והוא צפוי להיכנס לתפקיד בתחילת מאי השנה, ההישג הנדרש ממנו עם כניסתו לתפקיד הוא לזכות בלקוחות ראשונים בארה"ב, אירוע אשר יהווה הישג אסטרטגי ויתקף את התזה השוורית.

שנית, בראגג נרשמה למסחר בבורסת הנאסד"ק, כחלק מהתהליך מתוכננת בסוף אפריל אסיפת בעלי מניות, באסיפה בין היתר מתוכננת הצבעה על החלטה המאפשרת לדירקטוריון לבצע איחוד מניות, איחוד מניות היא פעולה במסגרתה מאחדים את מספר המניות של חברה ביחס מסוים, נניח 10:1 או 15:1, במקרה זה בורסת הנאסד"ק דורשת כי מחיר מנייתה של חברה חדשה אשר נרשמת למסחר יהיה מעל מחיר מסוים (בנאסד"ק לרב מחיר המינימום למניה חדשה הוא 4$), המחיר הנוכחי של מניית בראגג אינו גבוה מספיק על מנת לעמוד בדרישות הסף ויש לבצע איחוד מניות.

ציבור בעלי המניות של בראגג כולל הרבה משקיעים פרטיים אשר ככל הנראה רכשו מניות של החברה מסיבות ספקולטיביות, מעלעול בפורומים שונים נראה כי הליך איחוד המניות מעורר חשש בקרב ציבור זה, ייתכן והסיבה לכך היא כי בהרבה מקרים איחוד מניות מבוצע על מנת להימנע ממחיקה של מניה ממסחר בבורסה כזו או אחרת, בד"כ אחרי שמחיר המניה יורד מתחת לרף מסוים וזה לרב קורה לעסקים שלא כל כך מצליחים, בפועל מספר המניות הרשומות למסחר של חברה הוא נתון טכני ואין לו כל השפעה על ערכה הכלכלי של החברה, במקרה של בראגג כאמור זהו פשוט צעד אשר נועד לעמוד בדרישות הרישום לנאסד"ק.

בכל אופן אני מעריך כי ההצעה לאיחוד מניות תאושר ובחודשים הקרובים יושלם תהליך הרישום למסחר של בראגג בנאסד"ק, הנה דוגמה לקרן סל אשר עוקבת אחר תעשיית ה-Igaming , לאחר השלמת הרישום לנאסד"ק קרן זו כל הנראה תידרש לרכוש כמה אחוזים מבראגג, להערכתי יש עוד מספר לא קטן של קונים מסוג זה.

בראגג כבר אינה זולה כפי שהייתה כאשר רכשנו מניות שלה לראשונה, אבל עם זאת אני מעריך כי קיימת כאן הזדמנות לבניית עסק אשר יהיה גדול פי כמה מונים מגודלו הנוכחי, לא חייבים אגב להאמין לי, אפשר לראות את פעולותיו של ריצ'רד קארטר, למה לאדם בשיעור קומה כזה להיות מעורב בחברה קטנה כמו בראגג ואף לרכוש מניות מכספו האישי אם לא היה רואה לנגד עיניו הזדמנות יוצאת דופן?

לעת עתה גם בקמבריה וגם בבראגג אנחנו נדרשים להתאזר בסבלנות ולראות כיצד הדברים יתפתחו, "את הכסף הגדול עושים בהמתנה" אמר צ'ארלי מאנגר, אנחנו בוודאי לא נתווכח, כמו תמיד אני אופטימי וסבור כי גם במקרים אלה נגיע לתוצאה משביעת רצון.

סקירה זו התפרסמה לראשונה במכתב חודש מרץ2021 של קרן אנפה קפיטל אותה אני מנהל.

גילוי נאות: לקרן אנפה קפיטל בניהולי יש החזקה במניות Bragg Gaming ו- Cambria Automobiles, אנו עלולים למכור מבלי להודיע בבלוג בכל רגע נתון, כל הכתוב פה אינו בגדר המלצה, על הקורא להניח כי כל מה שנכתב, נכתב מפוזיציה. אינני ערב לדיוק בפרטים והמידע המוצג, אם מצאתם טעות בכתוב אתם יותר ממוזמנים להאיר את עיני, לפני כל החלטת השקעה בשוק הון על המשקיע לבצע בדיקה עצמאית מעמיקה ו\או לקבל ייעוץ רלוונטי. נא לקרוא את הפטור מאחריות.

מדיניות תגובות: אני מתעקש להקפיד בבלוג על תרבות דיון מכבדת ובוגרת, תגובות תוקפניות, מתלהמות וכן הצעות שיווקיות מכל סוג שהוא לא יאושרו

 

 

 

 

סגור לתגובות.