Discovery

"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."


Marcel Proust

כמו שאתם בוודאי יודעים השותפות ממוקדת באיתור הזדמנויות השקעה ביקום החברות הישראליות בעלות שווי שוק קטן (מה שבלעז נקרא "מיקרו קאפס"), במקביל אנחנו לא נרתעים מהעבודה הקשה אשר כרוכה בניתוח והבנת רעיונות השקעה זרים, סיבה אחת היא כי לעיתים קיימות הזדמנויות אטרקטיביות גם מחוץ לישראל, סיבה נוספת היא כי קיימת חשיבות ברמת הניהול הכולל של תיק השותפות לפיזור חלק מהחשיפה של הוננו לחו"ל, כך שהחשיפה לחו"ל משפרת את משוואת הסיכוי\סיכון הכללית שלנו.

מודל מנטלי בהשקעות אשר אני מאמין בכוחו הוא נרטיב שאני קורא לו Discovery (להלן דיסקברי), הרעיון הוא לאתר הזדמנות השקעה אטרקטיבית בשלב מוקדם, רצוי מאוד בשלב בו לכסף מוסדי גדול אין אפשרות להשקיע, כאשר הרעיון מבשיל, עובר תהליך של גילוי או דיסקברי, לרב מגיעים לתוצאה משביעות רצון, כתבתי לכם על רעיון אשר נכלל בקטגוריה זו במכתב של חודש פברואר השנה.

החודש אני רוצה לשתף ברעיון השקעה נוסף בקטגוריה זו, חברה אשר אנו מחזיקים במניותיה מסוף הרבעון השני של 2020, אמנם מחיר המניה עלה בכ-30% מהנקודה בה התחלנו לרכוש לראשונה אבל החודש התחוללו מספר התפתחויות משמעותיות, התפתחויות אשר חיזקו אצלי את הבטחון כי יש לרעיון זה עוד כברת דרך ארוכה לעשות.

החברה היא חברה גרמנית קטנה בשם Endor (שווי שוק 329 מיליון יורו), אנדור פועלת בשוק מוצרי החומרה אשר מיועדים לתעשיית הגיימינג והיא שחקן בולט בנישת ה-Sim Racing, נישה קטנה וצומחת אשר מאפשרת לגיימרים לחוות חווית סימולציה של השתתפות במרוצי מכוניות כגון נאסקאר, פורמולה 1 ועוד.

אנדור מפתחת ומשווקת לצרכן מוצרים אשר מתממשקים לקונסולות משחק ולמחשבי PC, המותג הצרכני נקרא Fanatec ויש למותג בסיס מעריצים איתן ותומך, אנדור נתפסת כשחקן הבולט במכירת מוצרים בטווח המחירים היקר יותר (יש הערכות כי 80% משוק מוצרי הפרמיום והיוקרה בידי פנטק).

המוצרים הם בעיקר הגאים ודוושות אשר מדמים חווית נהיגה אמיתית במרוץ, לקוחות לרב מתחילים ממוצר אחד ונוטים לבנות סט שלם של מוצרים ולהחליפם כל כמה שנים בהתאם למחזורים של פיתוח ושחרור מוצרים חדשים, חלק לא מבוטל מהלקוחות רוכש מוצרי פנטק חדשים בבואו לחדש את ציוד המשחק שבידו. במקביל קיים מחזור של תעשיית הגיימינג אשר כולל פיתוח ושחרור גרסאות עדכניות למותגי המשחקים הבולטים למרוצי סים כגון Forza ו-Gran Turismo.

תמונה כמובן שווה 1,000 מילים ועל כן כך נראה סט מוצרי חומרה לסים רייסינג של פנטק:

סים רייסינג היא תעשייה נישתית אשר מציגה צמיחה מאוד מרשימה, לראיה שיעור הצמיחה הממוצע במכירות של אנדור בחמשת השנים אשר קדמו לקורונה עמד על 29% לשנה, הקורונה והסגרים הנלווים אליה נתנו דחיפה עצומה לתעשייה ולחברה ובמהלך 2020 החברה הגדילה את מחזור המכירות ב-146%, למעשה בשיא הקורונה תומס ג'קרמייר, מייסד ומנכ"ל החברה, הוציא הודעת התנצלות בבלוג של פנטק, ההתנצלות הייתה עקב הקושי לספק מוצרים בזמני אספקה הרגילים, קושי אשר נוצר כמובן בעקבות הגידול החד במכירות, בשנה הנוכחית ההנהלה מעריכה כי תחצה לראשונה את סף המאה מיליון יורו מכירות.

בשונה מחברות צמיחה אשר נסחרות בנסדא"ק וצומחות בשיעורים דומים אנדור רווחית, מייצרת תזרים מזומנים תפעולי חיובי ואף הרוויחה ב-2020 מעל ל-12 מיליון יורו, מעבר להיותה חברת צמיחה רווחית יש בסיפור של פנטק עוד הרבה דברים שאני אוהב ומחפש ברעיון השקעה, אחד הבולטים בהם הוא מנכ"ל-בעל שליטה אשר החזקתו בחברה מהווה חלק משמעותי מהונו האישי, המנכ"ל מחזיק ב-50% מאנדור ולהנהלה ובעלי העניין ביחד יש 59% מהחברה.

נשאלת השאלה היכן אם כן תהליך הדיסקברי? ובכן, אני מציע לכם אתגר- תתקשרו לברוקר שלכם ותנסו לרכוש מניה של אנדור, להערכתי תגלו כי זהו לא מהלך פשוט, אנדור נסחרת בבורסה של מינכן, בורסה משנית בגרמניה אשר הרגולציה שלה מזכירה את בורסת ה-AIM בבריטניה, החברה דלת סחירות, משקיעים מוסדיים אינם יכולים לרכוש מניות של אנדור עקב מנדט השקעה אשר מגביל אפשרויות רכישה של נכסים מחוץ לבורסות הראשיות. למכשול טכני זה ניתן להוסיף גם את נושא שפת הדיווח בדוחות, עד החודש אנדור פרסמה דוחות רק בשפה הגרמנית.

איפה הדיסקברי אם כן? במעבר מבורסה משנית, מקום שהוא בפועל חצר אחורית של העולם הפיננסי, במעבר לבורסה מרכזית יותר וביכולת לאפשר למשקיעים מוסדיים לרכוש נתח מהעסק. למה אני אופטימי לגבי השינוי המתקרב? ראשית כי במהלך החודש החולף אנדור פרסמה לראשונה דוחות רבעוניים באנגלית, שנית המנכ"ל התראיין לכלי תקשורת גרמני ושיתף כי אנדור במגעים עם בתי השקעות אשר צפויים בעתיד הקרוב לפרסם סקירות על החברה, בנוסף ההנהלה מתכננת לרשום את החברה למסחר בבורסה מרכזית יותר, ע"ב הדוחות וע"ב מספר הנחות יסוד לגבי המשך צמיחה אני סבור כי אנדור נסחרת במחיר אטרקטיבי, בוודאי ביחס להזדמנות.

אגב, בנושא זה ממש לא חייבים לסמוך על דעתי, אפשר לבחון את פעולותיו של תומס המנכ"ל, בתחילת השנה הוא לקח הלוואה בגובה 8 מיליון יורו על מנת לקנות מניות אנדור בשוק ולהגדיל את החזקתו בחברה ל-50%, זו כמובן הבעת אמון משמעותית בחברה ובעתידה ואני משער שהוא מבין היטב מה יש לו ביד, להערכתי המשך פיתוח עסקי בחברה לצד תהליך דיסקברי יוביל לתוצאה ולתשואה משביעת רצון.

סקירה זו התפרסמה לראשונה במכתב חודש מאי 2021 של קרן אנפה קפיטל אותה אני מנהל.

גילוי נאות: לקרן אנפה קפיטל בניהולי יש החזקה במניות המוזכרות בטקסט, אנו עלולים למכור מבלי להודיע בבלוג בכל רגע נתון, כל הכתוב פה אינו בגדר המלצה, על הקורא להניח כי כל מה שנכתב, נכתב מפוזיציה. אינני ערב לדיוק בפרטים והמידע המוצג, אם מצאתם טעות בכתוב אתם יותר ממוזמנים להאיר את עיני, לפני כל החלטת השקעה בשוק הון על המשקיע לבצע בדיקה עצמאית מעמיקה ו\או לקבל ייעוץ רלוונטי. נא לקרוא את הפטור מאחריות.

מדיניות תגובות: אני מתעקש להקפיד בבלוג על תרבות דיון מכבדת ובוגרת, תגובות תוקפניות, מתלהמות וכן הצעות שיווקיות מכל סוג שהוא לא יאושרו

3 תגובות

  1. מעניין מאוד. מאחל שהמהלך יצליח!

  2. היי אייל
    כאשר אני רוכש מניות בבורסה המשנית ובמידה ויש הנפקה בבורסה ראשית, האם המניות שלי עוברות להיסחר בבורסה הראשית? תודה

התגובות סגורות