לחבר את הנקודות 2- שגריר

חובבנים מדברים על טקטיקה, מקצוענים עוסקים בלוגיסטיקה
הגנרל רוברט בארו

על חברת שגריר כתבתי פוסט ביולי 2020, הרבה שינויים התחוללו מאז בשגריר ולמעשה כיום זו חברה שונה לחלוטין, כאשר פרסמתי את הפוסט שגריר נסחרה בשווי שוק של 81 מלש"ח (טרם ההודעה על כניסת אדם נוימן כמשקיע בגוטו), נכון למועד כתיבת שורות אלה שגריר נסחרת בשווי שוק של 179 מלש"ח, למרות ההתקדמות העצומה במחיר, שגריר לטעמי נסחרת במחיר אטרקטיבי ומציגה משוואת סיכוי\סיכון מצויינת למשקיע הסבלני, כל זה מצדיק דיון נוסף בחברה.

שגריר מודל 2020 הורכבה מעסק הליבה המסורתי בתחום שירותי הדרך ובנוסף שגריר הייתה בעלת השליטה בגוטו, סטארט אפ טכנולוגי בתחום התחבורה השיתופית אשר מוכר לציבור בעיקר באמצעות המותגים קאר2גו ושירות אוטותל אשר מופעל עבור עיריית תל אביב.

לציבור המשקיעים היה קשה לעכל ישות כזו, מצד אחד יש את עסק הליבה שהוא עסק תזרימי, מבוסס מנויים, עתיר לוגיסטיקה אשר שייך לעולם "הכלכלה הישנה", עסק זה "שודך" לגוטו, סטארט אפ טכנולוגי מעולם "הכלכלה החדשה", שידוך אשר להערכתי גרם בתורו להרמת גבות בקרב ציבור משקיעי ה-VC שכן לגוטו אין מייסד דומיננטי בחברה, היא מנוהלת ע"י מנכ"ל שכיר ובנוסף גוטו היא חברה טכנולוגית בשלב מוקדם בחייה אשר נמצאת בשליטת חברה ציבורית, חברה אשר נדרשת חשבונאית לאחד את תוצאות גוטו בדוחותיה, זו סיטואציה אשר להערכתי לא עוררה נוחות בקרב משקיעי ה-VC הרלוונטיים לעולם הרכב או הכלכלה השיתופית.

למרות זאת משקיעים אשר עשו את העבודה הנדרשת והחזיקו בפרק הזמן המדובר במניות שגריר השיאו תשואה משביעת רצון ולא פחות חשוב, ברמת סיכון מתקבלת על הדעת.

אני רוצה בפוסט הנוכחי לסקור את ההתפתחויות העיקריות בשנה האחרונה בשגריר ובסיום הפוסט "לחבר את הנקודות" ולהציג את השקפתי על התמחור, אציין ואומר כי לטעמי שגריר כיום זולה בצורה לא הגיונית.

האתגר המרכזי של שגריר בפעילות הליבה היה התלות בחברות הביטוח שהן למעשה לקוחות עסק הליבה, שגריר היא השחקן הדומיננטי בענף שירותי הדרך בישראל, אני אישית מכיר אנשים אשר בעת הצורך לא אומרים "תזמין גרר" אלא "תזמין שגריר", גם אם הם מנויים של שחקנים אחרים בענף וזו עדות אולי לכוח המותג.

עם זאת חברות הביטוח הן לקוח קשה אשר נוהג ללחוץ על מרווחי ספקיו, בנוסף עולם הרכב הפרטי עלול להיות מאויים בדיסרפציה עתידית בדמות רכב שיתופי או אוטונומי אשר ייתכן וישנה מהיסוד את הרגלי הבעלות על רכב פרטי, ייתכן כמובן ותרחיש זה לא יתממש אבל "שגריר הישנה" הייתה חשופה לאיומים הללו.

בשנה החולפת שגריר בהובלת המנכ"ל דוד מיכאל ובעלי השליטה, חברת ההשקעות DBSI, עברה שינוי עמוק, הנהלת החברה הובילה בשנה האחרונה מהלך אסטרטגי של רכישת עסקים סינרגטיים בעולמות פעילות משלימים, מהלך אשר גיוון משמעותית את מקורות ההכנסה של שגריר, הרחיב את הפעילות וכן ניתק את החברה מתלות עמוקה בהלך הרוח של חברות הביטוח, להערכתי משמעויות מרחיקות לכת של המהלך האסטרטגי המדובר אינן מובנות במידה מספקת ע"י השוק, מה שבתורו יוצר הזדמנות.

שגריר עסק הליבה 2021
טרום הקורונה כוח הרווח של עסק הליבה עמד על כ-15 מלש"ח רווח תפעולי שנתי, זהו נתון מקביל גם לתזרים החופשי שכן חלק משמעותי מההכנסות מגיע מדמי מנוי אשר נגבים במהלך השנה ומראש. הקורונה השפיעה לרעה על פעילות שירותי הדרך, כל מי שנסע על הכביש בשנה וחצי האחרונות מרגיש לדעתי את העלייה בנסועה בכבישים בישראל.

יש לכך מגוון סיבות, בראש ובראשונה הרבה משפחות אשר החזיקו בעבר רכב אחד או שניים, רכשו בעקבותה קורונה רכב נוסף על מנת לצמצם שימוש בתחבורה ציבורית, כעת לאחר שיש חיסון, הרכבים הללו לא מוחזרים לסוכנויות, כיום יש פשוט יותר כלי רכב על הכביש ועל כן סטטיסטית יותר קריאות שירות, קריאות שירות אשר קשה יותר לשרת כיום שכן הכבישים פקוקים יותר מאשר תקופת טרום הקורונה.

בנוסף כמות הישראלים אשר נוסעים לחו"ל קטנה, יש את ציבור הנופשים אשר בוחר כיום לנפוש בארץ ונמנע מנסיעה לחו"ל. בנוסף יש את ציבור העובדים אשר נדרש במסגרת עבודתו לנסוע תכופות לחו"ל, כיום יש פחות נסיעות מסוג זה. הנטייה לנפוש בארץ מובילה לכך שהרבה רכבים נתקעים בדרום לרבות אילת או בצפון, כאשר זה קורה הרבה פעמים צריך לגרור אותם למרכז, כל זה שוחק את הרווח הגולמי של עסק הליבה בשגריר.

עסק הליבה של שגריר כולל בתוכו גם פעילות מוסכים אשר משרתת את מבוטחי חברות הביטוח, פעילות זו חווה היקפי פעילות גבוהים בתקופה זו, שכן עומס נסועה בכבישים מוביל למרבה הצער גם לגידול בכמות התאונות, פעילות זו מסייעת למתן מעט את השחיקה בתחום שירותי הדרך.

זהו הביאור הרלוונטי מהדוח הרבעוני האחרון:

הגידול בשירותים ומוצרים בחלקו הגדול מגיע מפעילות המוסכים, כל זה מסייע אבל לא מצליח לבלום את השחיקה בשולי הרווח התפעולי בתחום פעילות הליבה כפי שניתן לראות בדוח האחרון:


למרות הפגיעה במרווחים, אני מעריך כי זו פגיעה זמנית, פגיעה אשר תלווה אותנו עוד מספר רבעונים אבל בסיס כוח הרווח של עסק הליבה לא נפגע, משיחות עם גורמים בענף אני מבין כי קיימת מגמה של התאמת מחירן של חבילות שירותי הדרך, מגמה אשר להערכתי תוביל בשגריר לחזרה לממוצע ההיסטורי בכל הקשור למרווחי הפעילות של שירותי הדרך, אני מעריך כי נראה התייצבות בפעילות זו כבר באמצע שנה הבאה (אם מעלים מחירים לוקח שנה עד שכל ציבור המנויים של שגריר מושפע מכך), לשגריר כ-1.2 מילון מנויים כך שכל העלאה של 1 ש"ח במחיר החבילה משמעה 1.2 מיליון ש"ח תוספת הכנסה, תוספת אשר יורדת כולה לשורת הרווח התפעולי, אם זה אכן התהליך, המשקיעים יוכלו לראות זאת בא לידי ביטוי בהדרגה ברבעונים הקרובים.

גוטו 2021
גוטו הפכה השנה להחזקה פיננסית של שגריר ואינה מאוחדת בדוחות, במרץ בוצע סבב השקעה נוסף ולחברה גוייסו 3.5 מליון דולר, החודש דווח כי גוטו רכשה את חברת EMMY הגרמנית בעסקת החלפת מניות, אמי מפעילה כ-3,000 קטנועים חשמליים להשכרה קצרת טווח בערים מרכזיות בגרמניה ויש לה 350,000 משתמשים.

גוטו, אם תצליח, יכולה להיות הפתעה מאוד חיובית עבור שגריר, בעבר נראה כי השוק תמחר את גוטו בשווי שלילי , כיום אני מאמין כי די ברור שיש ערך בגוטו, השאלה היא לאן זה יכול להתפתח, בכל מקרה כיום שגריר מחזיקה ב-35.9% מגוטו ובהתאם לשווי הגיוס האחרון, לפי החישוב שלי, הללו שווים ~52 מלש"ח.

פעילויות בהיקף קטן
שגריר מחזיקה שתי פעילויות קטנות אשר הוקמו או נרכשו בשנתיים האחרונות, פעילות לגרירת משא כבד (מסה-ית) וכן 30% (עם אופציה לרכוש חלקים נוספים בחברה) מחברת ווילשייר אשר עוסקת בנגישות באמצעות השכרה שעתית של כסאות גלגלים בבתי חולים ואתרים ציבוריים.

אלה פעילויות אשר נכון להיום עוד לא "מזיזות את המחט", בעתיד אולי כן, אני אעריך בשמרנות כי החל מ-2022 הללו יתרמו כ-2 מלש"ח לרווח התפעולי של שגריר (בהתאמה לאחוזים אשר בבעלות שגריר).

בנוסף בפברואר השנה שגריר רכשה את פעילות איתור הרכבים של טרפילוג, זו רכישה אשר כוללת בעיקר טכנולוגיה ויכולות לצד מספר מנויים מצומצם, הפעילות אינה רווחית כעת בפני עצמה, ייתכן ותצריך השקעת הון נוספת על מנת להבשיל.

רכישת שנפ
החודש השלימה שגריר את רכישת חלקה של קרן סקי בשנפ הציבורית, שגריר שילמה 19.03 ש"ח למניה וסה"כ 70.48 מלש"ח, שנפ כשלעצמה חברה בעלת מספר זרועות בעולמות השירות לרכב, אני מפנה לסרטון שהכין חברי מרק שרוגרדסקי המספק סקירת עומק על פעילות שנפ.

כעקרון שנפ פועלת בשלושה תחומים: מצברים, צמיגים (באמצעות כסלו) וכן אבזור רכבים (באמצעות א.ד.י מערכות) האתגר המרכזי בהיבט זה הוא יצירת סינרגיה בין פעילות שתי החברות, אני אמתין לעדכון מסודר משגריר על מנת להבין כיצד הם רואים את הסינרגיה אבל אלה פעילויות בעולמות משיקים ולדעתי יש הרבה "פירות נמוכים", להערכתי ניידות השירות של שגריר פוגשות ביום רגיל באזור ה-1000 רכבים, אפשר לחשוב על חבילות תמרוץ להפניית רכבים אלה לרכישת צמיגים, או לביצוע אבזור בחברות שבבעלות שנפ.

אפשר לחשוב על מודל שירות מקביל למנוי לחבילת שירותי הדרך, מודל אשר כולל חבילת שירות למצבר ולצמיגי הרכב, אולי להוסיף מכשיר ניתור של טראפילוג אשר מספק נתונים, אפשרות לתיקון באחד המוסכים של שגריר וכיו"צ, כאמור אני מעריך שיש הרבה בשר בסינרגיה בין החברות והפעילויות השונות.

שנפ נסחרת בבורסה, שווי ההחזקה של שגריר בשנפ עומד כעת על 72.2 מלש"ח.

רכישת א.צ.מ
ביולי השנה שגריר רכשה 70% מחברת א.צ.מ אשר עוסקת בציוד ואבזור מכוניות נכים, הרכישה בוצעה במחיר 91 מלש"ח ומחיר הרכישה משקף שווי חברה של 130 מלש"ח ל-א.צ.מ. במהלך שנת 2020 א.צ.מ הרוויחה 16.5~ מלש"ח כלומר הרכישה בוצעה במכפיל 7.8.

גם פה האתגר יהיה לייצר ערך מסינרגיה בין א.צ.מ לכלל החברות בקבוצה ואמתין למצגת חברה עתידית בה יציגו את ההזדמנויות שההנהלה מזהה ליצירת ערך מסינרגיה בין פעילויות א.צ.מ לכלל פעילויות קבוצת שגריר.

חשבונאית שגריר נדרשת לאחד את דוחות א.צ.מ בדוח המאוחד, מה שיהפוך את הדוח למורכב יחסית, בדומה למצב שהיה בשנים בהם גוטו אוחדה בדוחות.

מבנה ההון
כאמור, נכון למועד כתיבת שורות אלה שווי השוק של שגריר הינו 179 מלש"ח, במאזן האחרון מזומן נטו עמד ע"ס~47 מלש"ח, בנוסף החודש הודיעה שגריר על לקיחת חוב בנקאי בהיקף של 120 מלש"ח, חוב זה נועד לממן את רכישת שנפ ו-א.צ.מ.

לשגריר 9.752 מיליון מניות וכן 1.5 מיליון כתבי אופציה לא סחירים אשר פוקעים בפברואר 2023, כתב האופציה מקנה למחזיק בו את האפשרות לרכוש מניה אחת של שגריר במחיר 25 ש"ח למניה (כאמור נכון מועד כתיבת שורות אלה המחיר הוא 18.35 ש"ח), היה וימומשו כל כתבי האופציה הם יכניסו למאזן שגריר 37.5 מלש"ח.

בנוסף יש כ-402 אלף כתבי אופציה להנהלה עם מחיר מימוש נמוך יחסית, בחישוב שאציג בהמשך אתחשב בכתבי אופציה אלה לצורך חישוב כמות המניות בדילול מלא, אבל לשם השמרנות אנטרל את התזרים בן כמה המליונים שיניבו.

הערה: לשגריר יש עוד מספר התחייבויות אשר נוגעות לאופציות למכירת החברות בהן היא שותפה ע"י שותפיה, אלה מבוססות תוצאות ולא תמיד מפורטים אבני הדרך.

לחבר את הנקודות
ניקח כעת את כל פיסות המידע הללו וננסה להרכיב מהם תמונה שלמה, ראשית ניקח את ההחזקות הפיננסיות שבידי שגריר, את שנפ וגוטו, בגוטו נניח כשלון ונתמחר את שוויה אחרי "תספורת" של 33%, זה נראה כך (הנתונים הם באלפי ש"ח):

כעת נסתכל על המידע הרלוונטי למבנה ההון, כאמור במאזן (המאוחד) האחרון היה מזומן נטו בסך ~47 מלש"ח ועל מנת לממן את רכישת מניות שנפ ורכישת א.צ.מ נלקח החודש חוב בנקאי בהיקף 120 מלש"ח, עלות רכישת חלקה של שגריר בשנפ וא.צ.מ עומדת על 161.5 מלש"ח, לשם השמרנות נניח כי ברבעון השלישי של 2021 התזרים החופשי יהיה מזערי ועל כן החוב נטו יעמוד על ~114.6 מלש"ח.

בנוסף כאשר המניה מגיעה לשווי 25 ש"ח יש 1.5 מיליון כתבי האופציה אשר נכנסים לכסף, נצא מנקודת הנחה כי כתבי האופציה אכן ימומשו ונחסר את התזרים אשר יתקבל ממימוש כתבי האופציה, כך נגיע ל-EV של 256 מלש"ח:


כשנגיע לחישוב ערך למניה אתייחס לדילול שנוצר כתוצאה ממימוש כתבי האופציה, בחישוב זה אשקלל גם את כתבי האופציה של ההנהלה אך ללא חישוב תזרים בן מספר מיליוני ש"ח אשר צפוי להגיע לחברה בגין מימוש כתבי אופציה אלה.

משווי המיזם התאורטי בסך 256 מלש"ח אחסר את שווי ההחזקות הפיננסיות בסך 106.5 מלש"ח, נותרנו עם קרוב ל-150 מלש"ח ערך נגזר לנכסים התפעוליים אשר כוללים את עסק הליבה, את א.צ.מ וכן את הפעילויות הקטנות יותר (מסה-ית, ווילשייר וטראפילוג).

מה מקבלים תמורת 150 מלש"ח? מקבלים רווח תפעולי שנתי מייצג של כ-15 מלש"ח בעסק הליבה, עוד כ-2 מלש"ח מהפעילויות הקטנות יותר (אני מניח כאן שטרפילוג מצליחה להתאזן), בנוסף מקבלים כ-12 מלש"ח רווח תפעולי מא.צ.מ, שזה חלקה של שגריר מסך הפעילות, בנוסף נניח כי מאמצי הסינרגיה יניבו פירות ובפרק זמן של כשנה ניתן לשפר את הרווח התפעולי בעסקים התפעוליים בכ-3 מלש"ח, אני סבור ששיפור בהיקף כזה אינו מצריך הנחות יסוד הירואיות, בטבלה זה נראה כך:

כלומר בהתבסס על הנחות יסוד אלו, העסקים התפעוליים אשר "מתומחרים" ב-~150 מלש"ח מייצרים כוח רווח מייצג בהיקף של 32 מלש"ח רווח תפעולי, כשבוחנים זאת כמכפיל זה נראה כך:

אני חושב שמכפיל EV/EBIT 4.7 הוא מכפיל צנוע מאוד אשר שמור לרב לעסקים שעננה מרחפת מעליהם או עסקים מאוד סיקליקליים, זה רחוק שמים וארץ מהמצב בשגריר, שגריר הצליחה ביישום מהלך אסטרטגי אשר הפך אותה לשחקן מוביל בעולם השירותים לרכב, שחקן אשר פועל במספר תחומים משלימים וכפועל יוצא מכך נהנה מגיוון נרחב של מקורות ההכנסה, בפשטות העסק כעת טוב יותר משהיה לפני שנה ועל כן שקל אחד של רווח תפעולי ראוי למכפיל גבוה יותר.

נשאלת השאלה מה המכפיל הראוי? זו שאלה שאין לה תשובת בית ספר, אם נבדוק באתר של דמודראן נגלה שענף התחבורה הכללי מקבל מכפיל EV/EBIT 25, לצורך הדיון נניח שכל שווי בין מכפיל 10 ל-15 הגיוני לעסק כמו שגריר, המשמעות היא ש-"השווי ההוגן" של מניית שגריר בדילול מלא נע בין 30.5 ש"ח למניה ל-44 ש"ח למניה, זאת לעומת המחיר הנוכחי שכעת הינו 18.35 ש"ח למניה, אם ניקח את טווח האמצע כמקום סביר לערך, זה נראה כך:

יש לציין שבחישוב זה לא התייחסתי כלל לשיפור אפשרי בשנפ כתוצאה מסינרגיה ובהחלט יש הרבה מקום לטעון כי שנפ כשלעצמה זולה כיום וגם בדרכה להציג שיפור תפעולי משמעותי אשר ישליך על ערכה.

מעבר לאופציה של הפתעה לחיוב משנפ יש עוד הרבה "אופציות חינם" בתזה, הבקעה בגוטו יכולה להיות מאוד משמעותית, בהחלט ייתכן עתיד בו לגוטו יהיה אקזיט בסכום משמעותי, עוד אופציה היא הבקעה בגיזרת טרפילוג, טרפילוג יכולה להצליח לקחת נתח גדול יותר משוק איתור הרכבים בארץ, אם זה קורה אז תהיה לכך כמובן השלכה חיובית על ערכה של שגריר.

סיכונים

 • בחישוב אשר הצגתי התבססתי על הנחות יסוד אשר חלקן בבחינת ניחוש מושכל, ייתכן והן יתגלו כמופרכות לחלוטין בעתיד.
 • ייתכן ורווחיות עסק הליבה נפגעה באופן פרמננטי מה שישליך על ערכה של שגריר.
 • ייתכן ומאמצי הסינרגיה לא ינשאו פירות וכתוצאה מכך הרווחיות לא תשתפר.
 • ייתכן ובעתיד שגריר תידרש להכניס יד לכיס ולהמשיך לממן את גוטו אם לא ימצאו משקיעים נוספים למימון סבבי גיוס נוספים.
 • ייתכן וטראפילוג תדרוש השקעות הון גדולות על מנת להביאה לבשלות.

הערה מתודולוגית: יש שיטענו כי תמחור מבנה החזקות מסוג זה מצריך התייחסות לדיסקאונט חברת החזקות, בפועל מטה שגריר, שהוא הגורם המקצועי אשר הוביל את מהלכי הרכישה, המטה כולו יושב על הפיירול של עסק הליבה ועל כן לא הנחתי דיסקאונט חברת החזקות.

סיכום

בשנה וקצת האחרונות שגריר עברה טרנספורמציה עמוקה, מעסק אשר ממוקד בשירותי דרך לרכבים, לחברה מגוונת בעלת מספר מקורות הכנסה מתחומי פעילות משלימים, כלל הפעילות ממוקדת בעוצמות וחוזקות של שגריר ההיסטורית שהם לוגיסטיקה ושירותים לעולם הרכב. התמחור הנוכחי, בהתבסס על מספר הנחות יסוד לא הירואיות, לטעמי זול ולהערכתי לא יישאר כזה לעוד הרבה זמן, בתמחור הנוכחי שגריר מגיעה עם מגוון אופציות חינם אשר הצלחה בכל אחת מהן משמעה יצירת ערך משמעותית.

בעלי השליטה בשגריר, DBSI, לדעתי הם בין מקצי ההון הטובים בארץ והשנים האחרונות הראו גם כי דוד מיכאל, מנכ"ל שגריר, בא לעבוד ולהוביל את החברה למקום חזק בהרבה, אני סבור שמעורבות של בעלי שליטה איכותיים לצד הנהלה מקצועית ומיומנת מוסיף מרכיב של בטחון לתזה.

לטעמי הטרנספורמציה של שגריר מרשימה מאוד, למעשה כיום החברה יכולה להציע ספקטרום רחב של שירותים משלימים לבעלי רכבים: שירותי דרך, מוסכים, איתור וסיכול גניבת רכבים, מצברים, צמיגים, אביזרי רכב, אבזור והתאמת רכבי נכים, שגריר יכולה גם להציע לאדם שאינו מחזיק רכב בבעלותו לשכור כלי תחבורה שיתופי מכל סוג שניתן לחשוב עליו.

אני חושב שנוצרה פה חברה בעלת ערך גבוה משמעותית משגריר ההיסטורית, הן מבחינת איכות העסק, איכות הרווח והפוטנציאל העתידי, אני גם מעריך בזהירות כי הערך הסינרגטי שידעו להפיק מקבוצת החברות המשותפת הולך להפתיע לטובה.

גילוי נאות: לקרן אנפה קפיטל בניהולי יש החזקה במנית שגריר, אנו עלולים למכור מבלי להודיע בבלוג בכל רגע נתון, כל הכתוב פה אינו בגדר המלצה, על הקורא להניח כי כל מה שנכתב, נכתב מפוזיציה. אינני ערב לדיוק בפרטים והמידע המוצג, אם מצאתם טעות בכתוב אתם יותר ממוזמנים להאיר את עיני, לפני כל החלטת השקעה בשוק הון על המשקיע לבצע בדיקה עצמאית מעמיקה ו\או לקבל ייעוץ רלוונטי. נא לקרוא את הפטור מאחריות.

מדיניות תגובות:  אני מתעקש להקפיד בבלוג על תרבות דיון מכבדת ובוגרת, תגובות תוקפניות, מתלהמות וכן הצעות שיווקיות מכל סוג שהוא לא יאושרו

5 תגובות

 1. כמה הערות:
  1. מאד מדאיג שעסקי הליבה של שגריר מתדרדרים. זהו הלחם והחמאה שלהם. אם כמות נסועה שעולה פוגעת להם בעסקים, זה מודל עסקי קצת שבור.
  2. אין יותר מדי מידע על אצמ. בשנה אחת זה 16.5 מיליון רווח ושנה קודם כמעט כלום. אני מקווה שהרווח הגבוה אינו חד פעמי
  3. אני שומע מסביב מדי פעם טרוניות על השירות של שגריר. השירות שלהם לא יודע מי
  4. התלות בחברות הביטוח בעייתית

  גילוי נאות: יש עניין

  • הי משקיע,
   נקודות חשובות, כמה הערות לפי סדר הדברים שרשמת:

   1. אני חושב שהצלחה במהלך העלאת מחירים וכפועל יוצא מכך שימור על המרווח התפעולי היא נקודת המבחן, הצלחה משמעה שהמודל העסקי טוב ואינו "שבור" כפי שתארת, נדע ברבעונים הקרובים.
   2. א.צ.מ- אני מעריך שנתוני 2020 די מייצגים, בוצע DD לפני הרכישה, מהמעט שפורסם אני סבור שזו נישה מעניינת וא.צ.מ שחקן בולט בנישה זו.
   3. מבדיקות שלי, כולל על מתחרים, שגריר מצליחה לתת שירות טוב יותר. דבר עם סוכני ביטוח, כשרכב נתקע זה קורה גם לא בשעות העבודה ואז מתקשרים לסוכן בלילה כשיש קושי להשיג את חברת שירותי הדרך…לשגריר פריסה ארצית טובה יותר ודיגיטציה מתקדמת יותר, רבים מהם מעדיפים שלמבוטח יהיה שגריר, ככה מתקשרים אליהם פחות.
   4. כל מהלך הרכישות נועד להבנתי לבנות את החברה כך שההכנסות מחברות הביטוח לא יהיו מקור ההכנסה העיקרי, זה נדבך מהותי באסטרטגיה, את זה נראה שהשיגו תוך כשנה.

   ואחרי הכל, חובת ההוכחה היא כמובן על ההנהלה

 2. אייל תודה על פוסט מושקע,
  יש חברות דומות שאפשר להשוות אותן לשגריר מבחינת מכפילים וכדומה?

  • קשה לחשוב על חברות השוואה שיהיו COMP טוב לשגריר, בוודאי במבנה החדש אשר כולל עוד נכסים ותחומי פעילות, חברה ציבורית אשר פועלת בתחום משלים היא איתוראן (ג.נ:מחזיק) אשר פועלת בשוק מכשירי האיתור וסיכול גניבת הרכבים ונסחרת במכפיל EV/EBIT ~11.5, למעשה טרפילוג של שגריר מנסה לקחת נתח גדול יותר בשוק בו איתוראן פועלת.

התגובות סגורות